Parki Rozrywki w Polsce



      8 najlepszych  miejsc na wyjazd z rodziną. 
   W poszukiwaniu ciekawych parków rozrywki, stworzonych z myślą o rodzinach i miłośnikach mocniejszych wrażeń, wcale nie trzeba jechać daleko. W Polsce znajdziemy wiele fantastycznych miejsc, które co roku przyciągają wielbicieli atrakcji i niezapomnianych doświadczeń. Które parki rozrywki w Polsce warto odwiedzić?

1. Energylandia: Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze.


          To największy w Polsce, cieszący się ogromną popularnością, park rozrywki stworzony w mieście Zator, niecałe 60 km od Krakowa. Energylandia podzielona jest na cztery strefy tematyczne. Łącznie znajdziemy w nich ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym 12 rollercoasterów, liczne karuzele, a także restauracje, bary i sklepy z pamiątkami. Od 2016 w skład Energylandii wchodzi również park wodny. W ostatnim czasie park rozrywki zasłynął za sprawą MegaCoastera Hyperion – najwyższego i najszybszego megacoastera w Europie. Kolejka zjeżdża z 80 metrów wysokości pod kątem nawet 85 stopni. Maksymalna prędkość rollercoastera to aż 140 km/h.

2. Legendia: Śląskie Wesołe Miasteczko.




          Legendia jest najstarszym lunaparkiem w Polsce – istnieje od 1959 roku. Na miejscu przygotowano ponad 40 atrakcji – dla dorosłych i dzieci – rozmieszczonych w 5 strefach tematycznych. W ofercie znajdują się aż 4 kolejki górskie, w tym popularne „koło widokowe”, z którego podziwiać można panoramę miasta oraz „diabelską pętlę”. Oprócz tego na terenie Legendii zagwarantowano też kilkadziesiąt innych atrakcji, m.in. wodnych, ekstremalnych i tych z myślą o rodzinach.

3. Park Miniatur Inwałd.


     To miejsce daje niepowtarzalną okazję, aby zwiedzić najciekawsze zakątki ziemi w ciągu jednego dnia – od Australii, przez Azję i Europę, aż po Amerykę Północną. Na miejscu można zobaczyć świat w miniaturze wraz z jego najcenniejszymi zabytkami – Wieżą Eiffla, Bazyliką i Placem św. Piotra, Murem Chińskim, Akropolem czy placem św. Marka w Wenecji. Nie brakuje też Polski w miniaturze, a tam krakowskie Sukiennice, Zamek w Malborku czy Latarnia w Świnoujściu. Na terenie parku znajduje się również duży lunapark, ogrody oraz „kraina ruchomych smaków”.

4. Jura Park Bałtów.


      Kompleks powstał w 2004 roku i do dziś cieszy się bardzo dużą popularnością wśród trustów z Polski. Głównym elementem parku jest blisko 100 rekonstrukcji dinozaurów naturalnej wielkości. Ale to nie wszystko. Na miejscu można również znaleźć park rozrywki z karuzelami i gokartami, kino 5D, Zwierzyniec Bałtowski czy prehistoryczne oceanarium. Dostępne są też spływy rzeką Kamienną, a zimą czynny jest nawet stok narciarski.

5. Majaland Kownaty: „bajkowy” park.


             To nowy park rozrywki w Polsce otwarty w 2018 roku i stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi.Majaland jest częścią Holiday Kownaty Park. W tym nowoczesnym parku rozrywki na odwiedzających czeka wiele różnorodnych atrakcji, m.in. karuzele, zjeżdżalnie, dyskoteki, ścianki do wspinaczki oraz mniejszy rollercoaster. Majaland podzielony jest na trzy „bajkowe” strefy tematyczne, związane z różnymi postaciami: Pszczółką Mają, Wikingiem Vikiem oraz Heidi – bohaterką szwajcarskiej powieści. Część atrakcji znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu, dzięki czemu park czynny jest cały rok.

6. Jura Park Krasiejów.


      Jura Park w Krasiejowie, największy tego typu obiekt w Europie, to tak naprawdę park rozrywki i nauki w jednym. Na terenie całego kompleksu, o powierzchni około 40 hektarów, zgromadzono aż 250 modeli dinozaurów. Ale to tylko początek atrakcji. Na miejscu znajdziemy też kino 5D, lunapark, duży plac zabaw, plażę z wodnymi atrakcjami, ścieżkę edukacyjną, prehistoryczne oceanarium oraz tzw. tunel czasu, przez który można przejechać kolejką. To idealne miejsce na spędzenie „edukacyjnego” weekendu z rodziną.

7. Lunapark Sowiński.


         To bardzo dobry wybór na spędzenie emocjonującego dnia z rodziną. Znajdujący się we Władysławowie. Lunapark Sowiński oferuje liczne atrakcje, również dla wielbicieli mocniejszych wrażeń. Na miejscu przygotowano kolejkę górską, karuzele, tory do jazdy na gokartach, park linowy, zamek strachu czy dom do góry nogami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

8. Minieuroland – Park Miniatur w Kłodzku.



Park Miniatur Minieuroland powstał na powierzchni 20 tys. m². Cały kompleks liczy około 30 miniatur wzorowanych na słynnych budowlach z różnych części świata, głównie Europy i Dolnego Śląska (docelowo planowane jest stworzenie około 100 takich miniatur). Całość umieszczona została pośród baśniowej scenerii – unikalnych gatunków drzew i krzewów sprowadzonych z Holandii i Belgii.

Żródło: Wikipedia Commons/J. Halicki.

Możecie zrobić własny plac zabaw z prostych elementów. Potrzebne będą długie wykałaczki plastelina, wełna do zawiązania,huśtawki można zrobić z korków, lub pudełek po zapałkach i wiele innych rzeczy. Na pewno każdy z Was ma inne pomysły i super wyobraźnię!



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kacper, Melchior i Baltazar.

Zabawy dla dzieci w domu bez telewizora.

Ruchowe, zimowe zabawy na śniegu.