Wiosenne kwiaty.

                        

                           Wiosenne prace.

Hiacynty z papieru.

Hiacynty to jedne z tych kwiatów, które kojarzą mi się z wiosną. Mają mocno, słodki zapach i różne kolory. Hiacynty to kwiaty, które wyrastają z cebulki. Gdy przekwitną podlewajcie cebulkę do momentu, aż jej liście staną się suche. Wtedy taką cebulkę można wyciągnąć z doniczki i odłożyć w ciemne i chłodne miejsce. Jesienią można zasadzić ją w ogrodzie lub w doniczce i cieszyć się pięknym hiacyntem przez kolejny sezon. Hiacynty, które mam dziś dla Was nie wymagają sadzenia i podlewania, bo to kwiatki z papieru. Możecie wykonać je bardzo prosto. To świetny pomysł na wiosenną pracę plastyczną dla dzieci.

Hiacynty z papieru to świetny pomysł na wiosenne prace plastyczne.  Można je wykonywać pojedynczo albo tworzyć z nich całe bukiety lub łąki. Idealnie sprawdzą się również na laurki z okazji urodzin czy imienin.

Czego potrzebujesz do zrobienia hiacyntów z papieru?

  • kolorowe dwustronne papiery (zielony/niebieski, różowy/fioletowy/biały),
  • nożyczki,
  • klej.

Jak zrobić hiacynty z papieru?

Z zielonego papieru wytnij prostokąt i 2 liście. Przyklej je na kartę papieru – może być biała lub kolorowa. Z kolorowego papieru wytnij owal. Przyklej go na zieloną łodygę. Z kartki w kolorze owalu wytnij prostokąty. Sklej ich końce tak, aby utworzyły koło. Przyklej je na owalny kształty.

Gotowe!



Hiacynty z papieru - wiosenne wycinanki dla dzieci
Hiacynty z papieru - wiosenne wycinanki dla dzieci
Hiacynty z papieru - wiosenne wycinanki dla dzieci


Lilie wodne 3D – praca plastyczna

Lilie wodne praca plastyczna

           Lilie wodne to praca plastyczna dla twórczych dzieci, które lubią trochę pomalować, powycinać i poprzyklejać. Wykonanie nie jest trudne, a efekt przestrzennej pracy bardzo ciekawy. Zobaczcie jak krok po korku wykonać podobną pracę.

            Do wykonania pracy Lilie wodne 3D potrzebujesz: kartkę z bloku technicznego A4, różową bibułę może być w dwóch odcieniach. Opcjonalnie kwiaty Lili mogą też być z białej bibuły. Do wykonania liści potrzebujesz kawałek zielonej bibuły, a do wykonania środka naszego kwiatu przyda się żółta bibuła. Dodatkowo potrzebujesz 3 odcienie niebieskiej farby lub opcjonalnie dwa i kolor czarny, gąbeczkę do nakładania farby, nożyczki, klej.

          Pierwszy etap naszej pracy to pomalowanie za pomocą gąbeczki całej kartki w odcieniach błękitu. Efekt końcowy będzie przypinał taflę wody. Maczamy gąbeczkę w wodzie, wyciskamy jej nadmiar, a następnie maczamy w farbie i stemplujemy w różnych miejscach kartki, aż uzyskamy efekt, który nas zadowolili. To bardzo przyjemny i relaksujący sposób malowania.

malowanie za pomocą gąbki, techniki malowania farbami

 

malowanie gabką, malowanie za pomoca gąbki, stemplowanie gąbką




             Pomalowane kartki zostawiamy do wyschnięcia. Zabieramy się teraz za wycinanie płatków kwiatów. Płatki Lili przypominają podłużny, owalny kształt. Wytnij kilka większych płatków i kilka mniejszych. Możesz użyć różowej bibuły, opcjonalnie białej lub w dwóch odcieniach różu. My użyliśmy gładkiej ciemnoróżowej bibuły do kwiatów i ciemno zielonej marszczonej krepiny do liścia. Z zielonej bibuły wycinany dużego liści, który kształtem przypomina trochę zaokrąglone na dole serce, zobacz poniżej na zdjęciach.

            Aby wykonać środek naszej Lili wycinamy długi pasek z żółtej bibuły o szerokości około 3 cm i długości około 20cm. Następnie nacinamy go co około 1 cm i skręcamy rurki, tak jak pokazałam na zdjęciu poniżej. W ten sposób zrobimy środek naszego kwiatu.

lilie wode z papieru, lilie wodne z bibuły

prace plastyczne z papieru i bibuły


             Lilia z bibuły krok po kroku.


             Teraz najprzyjemniejszy etap końcowy i sklejanie elementów. Na początek wybierz na swojej wymalowanej tafli wody miejsce, gdzie chcesz przykleić liść. Następnie smarujemy liść klejem i przyklejamy pierwsze duże płatki naszej Lili. Aby uzyskać efekt 3D należy płatki w dolnej części zagiąć do środka, skleić i dopiero umocować do liścia. Pokazuję to na zdjęciu powyżej. Każdy kolejny płatek przyklejam w podobny sposób uzupełniając wolne przestrzenie. Dzięki temu płatki będą pięknie odstawać ku górze.

            W środku wklejamy mniejsze płatki, a na końcu smarujemy środek Lili klejem i wklejamy nasze żółte pręciki. Praca jest już gotowa, na żywo efekt jest jeszcze piękniejszy

prace plastyczne z bibuły

kwaity z bibuły

lilie wodne z bibuły

lilie wodne z bibuły jak zrobić lilie wodne z bibuly lilie wodne praca przestrzenna 3d lilie wodne praca plastyczna praca plastyczna 3d lilia wodna


Wiosenna praca plastyczna Forsycja

wiosenna praca plastyczna forsycja wiosna kwiaty

               Wiosenna praca plastyczna to temat idealny na kwiecień i maj. Każdy sposób na przywołanie wiosny jest dobry, a tym bardziej twórcze i artystyczne działania najmłodszych artystów. Soczyście żółte forsycje zawsze kojarzą mi się z pierwszymi promieniami słońca i nadchodzącą wiosną. Dziś pokażę Wam prosty sposób na pracę plastyczną dla przedszkolaków. Forsycja metodą stempelkowania.

           Do wykonania pracy potrzebujecie: białą kartkę format A4, żółtą farbę, brązową farbę, drucik kreatywny lub wycięty szablon kwiatu forsycji.

             Na kratce za pomocą pędzla, patyka lub palca malujemy brązowe gałązki. Następnie drucik kreatywny wyginamy tak, aby powstał kwiat forsycji z czterema płatkami. Dobrze widać to na zdjęciach poniżej. Tak przygotowany stempelek maczamy w żółtej farbie i stemplujemy kwiaty na naszych gałązkach. Jeśli nie macie drucika kreatywnego podobną pieczątkę można wyciąć z kawałka kartonu, ziemniaka lub słomki do picia napojów.

                Taka prosta praca plastyczna pozwala nawet najmłodszym dzieciom stworzyć samodzielnie wiosenną pracę plastyczną.



kwiaty forsycji

forsycje praca plastyczna

praca plastyczna wiosna

wiosna kwiaty praca plastyczna



Przebiśniegi praca plastyczna z wytłaczanek

przebiśniegi praca plastyczna, kwiaty z wytłaczanek, wiosenne prace plastyczne, oznaki wiosny

            Przebiśniegi z wytłaczanek to ciekawa, prosta i efektowna praca plastyczna w wiosennym klimacie. Na płaskiej i gładkiej kartce tworzymy piękną przestrzenną pracę, która wspaniale wprowadza dzieci w pierwsze dni wiosny.

        Do wykonania pracy potrzebujesz: wytłaczanki po jajkach, nożyczki, farby, pędzel, wodę, kartę z bloku technicznego w formacie A4 oraz zieloną bibułę i klej szkolony.

        Pierwszy etap pracy to wycięcie wypukłych kształtów z wytłaczanek po ok 3-5 sztuk na jedną kartkę. Następnie najlepiej małymi nożyczkami wycinamy w naszych kielichach z wytłaczanek płatki kwiatów. Mają one porosty kształt, więc nie powinno to sprawić problemu. Wycięte kwiaty malujemy z obu stron na biało.

            Kolejny etap to malowanie tła dla naszych kwiatów. Ja proponuję malowanie wilgotną gąbką i użycie dwóch odcieni zieleni oraz żółci. Dzięki temu uzyskamy wiosenny i przyjemy klimat pracy.

           Z zielonej bibuły wycinamy szeroki pasek i nacinamy go tworząc zielony skrawek trawki. Wycinamy też podłużne liście jak na zdjęciu poniżej. Łodygi robimy skręcając szeroki na ok 3cm zielony pasek bibuły. Na końcu łodygi ugniatamy małą kulkę z około 15cm paska bibuły. Następnie przyklejamy łodygi do obrazka i doklejamy do nich nasze przebiśniegi z wytłaczanek.

prace plastyczne wiosna, wiosenne prace plastyczne

przebiśniegi praca plastyczna


Przebiśniegi praca plastyczna i efekt końcowy


        Nasze przebiśniegi są już prawie gotowe, ale jak nazwa wskazuje wyrastają one często jeszcze przebijając się przez śnieg. Dlatego na końcu wycinamy z drugiej białej kratki niewielką białą górkę śniegu i przyklejamy jż na dole naszej pracy z przebiśniegami. Teraz całość prezentuje się przepięknie.

przebiśniegi praca plastyczna, prace plastyczne wiosna, kwiaty z wytłaczanek



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kacper, Melchior i Baltazar.

Zabawy dla dzieci w domu bez telewizora.

Ruchowe, zimowe zabawy na śniegu.